לפרטים והזמנות:
טלפון: 04-9887755
פקס: 04-9883283
שלח לנו דוא"ל
מקבוצת   רשת משרדי נסיעות
איילה טורס כרמיאל משגב
ברוכים הבאים לאתר שוויץ   

מידע כללי לתנועת רכבות בשוויץ

(המידע באדיבות שגרירות שוויץ בישראל, מתוך חוברות מידע בהפקתם בעריכת נעמי להמן)

שירות הרכבות בשוויץ פשוט מעולה ונחשב לאחד הטובים בעולם. הרכבות מהירות, תדירותם גבוהה, הם דייקנים מאוד ומגיעים כמעט לכל מקום.
כרטיס רכבת מאפשר גם נסיעה חינם באוטובוסים ובספינות ומעניק הנחות גבוהות מאוד במגוון אתרי תיירות, כגון 50% הנחה ברכבות הרים, רכבלים, שייט וכן כניסה חופשית ליותר מ 400 מוזיאונים בשוויץ. בכל מקום מומלץ להציג את כרטיס הרכבת שלכם ולברר את גובה ההנחה התקף.
ילדים עד גיל 16 המתלווים להוריהם נוסעים חינם ברכבות. לצעירים עד גיל 26 יש הנחות מיוחדות. שני נוסעים ביחד נהנים גם הם מהנחות, בדר"כ של 15% לנוסע השני.
בשדה התעופה בציריך ובג'נבה יש תחנות גדולות וזה נוח מאוד למי שמתכנן את החופשה בשוויץ על בסיס רכבות.
ניתן לשלוח את המזוודות בעת הצ'ק-אין בארץ ישירות לתחנת הרכבת בעיר היעד שלכם וכך לחסוך היטלטלות איתם ביום הראשון לטיול. תמורת טיפ לנער השליחויות במלון הוא יביא לכם את המזוודות מהרכבת עד לחדר. את ההיטלטלות עם המזוודות ביום האחרון לטיול ניתן גם כן לחסוך : בכל תחנות הרכבת המרכזיות ניתן לעשות "צ'ק-אין" לטיסות שוויץ וכבר למסור את המזוודות. השירות כרוך בעלות של כ 20 דולר למזוודה.
רכבות המקשרות בין הערים הגדולות יוצאות בתדירות של כל חצי שעה. בחלק מהרכבות יש קרון מיוחד לילדים שהוא ממש מגרש משחקים. יש רכבות שיש בהם "קרון שקט" שבו אסור לדבר או לשוחח בטלפון, יש רכבות עם קרונות למעשנים וללא מעשנים וכמובן קרון מסעדה.
תחנות הרכבת הגדולות הן מודרניות ונקראות Rail City וכוללות מרכז קניות ומסעדות למיניהם.

למידע נוסף ועדכני: www.sbb.ch

סוגי הכרטיסים :

Swiss Pass

מאפשר נסיעות בלתי מוגבלות בכל מערכת התחבורה כולל מסילות פרטיות, ספינות קיטור באגמים, אוטובוסי הדואר ומערכות התחבורה העירוניות ברוב הערים, הנחות ברכבלים בגובה 50%. הכרטיס תקף בימים עוקבים לתקופות של 4, 8 , 15, 22 ימים או לחודש במחלקה ראשונה או שניה.

Swiss Flexi Pass

תקף למספר ימים בחודש לפי בחירה. ניתן לרכוש כרטיסים ל 3 , 4, 5, 6, 8 ימים שאינם חייבים להיות עוקבים. בימי השימוש בכרטיס נהנים מכל ההטבות שהכרטיס מעניק. על הכרטיס רושמים את יום ההתחלה הראשון והאחרון ואחר כך בכל יום שימוש רושמים את תאריך יום השימוש. העסק בנוי על אמון, אך מדי פעם עוברים כרטיסנים לבדוק שאכן האמון נשמר. כרטיס זה מתאים למי שמתכנן לטייל לאורך שוויץ ולעצור מעת לעת במקום מסוים.

Swiss Card

זו מהדורה נרחבת של הסוויס טרנספר. בנוסף להעברה ליעד וממנו, ניתנת גם הנחה בגובה 50% עבור כל נסיעה נוספת ברכבת אוטובוס או ספינה. זה מתייחס גם לנסיעות אל רבות מפסגות ההרים. הסוויס קארד הוא הבחירה הנכונה אם מתכננים להישאר באזור אחד ומשם לערוך טיולים קצרים יותר.

Swiss Youth Pass

מיועד לצעירים מתחת גיל 26 ומתאים לשימוש בימים עוקבים במחלקה ראשונה או שניה בהנחה של 25% מהמחיר המלא.

Swiss Transfer Ticket

מתאים למי שמתכוון לשהות רק ביעד אחד. מומלץ גם לתיירים המגיעים לחופשת סקי. הכרטיס כולל נסיעה חופשית אחת בין נמל תעופה או תחנת גבול וכל יעד אחד בשוויץ וחזרה והוא תקף לחודש. כל נסיעה חייבת להסתיים בסוף היום ולהיות ישירה ככל האפשר. את הכרטיס הזה ניתן לרכוש רק מחוץ לשוויץ.

Swiss Travel System Family Card

ילדים מתחת גיל 16 מלווים ע"י לפחות הורה אחד נוסעים חינם עם כרטיס זה. ניתן להשיג כרטיס זה ללא תשלום עם רכישת אחד מכרטיסי Swiss Travel System . הסידור אינו תקף לגבי סבים וסבתות הנוסעים עם נכדים. ילדים בני 6-16 שאינם מלווים ע"י הורים זכאים להנחה של 50% מכל מחיר. ילדים מתחת גיל 6 פטורים מתשלום בכל מערכות התחבורה הציבורית. אזרח וותיק יכול ליהנות מכרטיסי הנסיעה הנ"ל. למידע נוסף על הנחות :   www.railway.com

Eurail Select Pass / Eurailpass

אם מתכננים לבקר בכמה ארצות הכרטיס הזה הוא הבחירה הזולה. הראשון מותאם לעד 5 ארצות עם גבול משותף והשני ( Eurailpass ) לעד 17 ארצות. כרטיסים אלו מאפשרים למי שאינו אזרח אירופי נסיעות בלתי מוגבלות ברשתות התחבורה של מקסימום 18 מדינות אירופיות כולל שווייץ. ילדים בני 4-12 משלמים חצי מחיר. כרטיסים אלו אינם נמכרים באירופה וצריך לרוכשם כבר בארץ. הכרטיסים הללו תקפים בשוויץ רק בקווי הרכבת הראשיים ובכמה ספינות באגמים.

רכבות נוף :

ארבע רכבות נוף מיועדות בעיקר לתיירים ולהלן תיאורם :

אקספרס הקרחון The Glacier Express :

לאתר הבית זו רכבת האקספרס האיטית בעולם. היא נוסעת בדרך מרשימה המקשרת בין צרמט וסן מוריץ. הרכבת עוברת ב 91 מנהרות וביותר מ 291 גשרים מרהיבי עין. ברכבת יש קרון מסעדה.
משך הנסיעה כשבע וחצי שעות. המחיר החל מ- 133 CHF + 71 CHF עבור מקום שמור כולל ארוחת צהריים.
עדיף לא ברכבות 902/911.

וילהלם טל אקספרס Wilhelm Tell Express :

לאתר הבית נתיב הרכבת מחבר את מרכז שוויץ עם טיצ'ינו בדרום. הנסיעה מחברת שיט נינוח באגם עם נסיעה ברכבת. הרכבת פועלת מחודש מאי עד אוקטובר פעמיים ביום מלוצרן ללוקרנו / לוגאנו וחזרה. משך הנסיעה כשש שעות. המחיר החל מ- 161 CHF (למחזיקי SWISS CARD החל מ- 100 CHF) .

ברנינה אקספרס/ היידי אקספרסס Bernina Express :

לאתר הבית נתיב זה מציע מסע מרהיב בשתי מדינות לאורך מסילת הברזל הגבוהה ביותר בשוויץ, נמשך בקרון מפואר דרך איטליה השכנה אל לוגאנו בחבל טיצ'ינו. הנסיעה מהעיר כור Chur עוברת גשרי דרכים, הרים גבוהים, זרמי נהרות וקרחונים עתיקים. הרכבת מטפסת לגובה של 2253 מטר מעל פני הים וחוצה את מעבר ברנינה ואחר כך יורת לטיראנו באיטליה. הירידה עוצרת נשימה ומרהיבה. משך הנסיעה ארבע שעות. הנסיעה מהעיר CHUR או DAVOS ומשם באוטובוס ל- LUGANO עוד כשלוש שעות.
המחיר מ CHUR מחלקה שניה עד LUGANO (כולל אוטובוס) 99 CHF.
המחיר מ DAVOS 89 CHF (למחזיקי SWISS CARD 50% הנחה)

מסילת המעבר הזהוב The Golden Pass Line :

לאתר הבית עוברת בין לוצרן ומונטרה ומחברת את שוייץ דוברת הגרמנית עם זו דוברת צרפתית. בשלוש רכבות שונות עוברים לאורך שישה אגמים ושלושה מעברי הרים. הנתיב מתחיל בלוצרן, עובר באינטרלאקן ובגשטאד ויורד חזרה דרך כרמי הגפן שלאורך אגם ג'נבה. שתי רכבות Golden Pass Classic עם קרון מרוהט בנוסח ימים עברו נוסעות בין מונטרה לצווייזימן Zweisimmen וחזרה. משך הנסיעה כשש שעות עד ל- MONTREUX. ניתן להמשיך גם לג'נבה.
המחיר 69 CHF לכיוון מחלקה שניה.


אוטובוס הדואר השווצרי

הצעה נהדרת של אוטובוסי הדואר השוויצרי. בנתיב מרהיב זה אפשר לחוות שלושה סגנונות חיים ברורים : "אקלים השמפניה" של סן מוריץ הידועה בכל העולם, החום הנעים של עמק ברגלייה Val Bregaglia והאווירה הנוצצת של אגם קומו שבאיטליה. הכרטיס תקף בכל אחד מהטיולים שהוזכרו. לרובם יש להזמין מקום מראש. רעיונות נוספים לסיורים וללוחות זמנים ניתן למצוא ב אתר הבית

* רכישת הכרטיסים מהארץ כרוכה בתוספת דמי שירות. למידע אנא פנה למשרדינו טלפון: 04-9887755